Quarra

Quarra-Forum Najlepszej Gildi w Cabalu ;]

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2007-12-28 19:12:04

BartheS

Regular

Zarejestrowany: 2007-11-08
Posty: 36
Punktów :   

Reputacja Quarry i takie tam . . .

Witam!
Jak zapewne wynika z tematu - wiecie juz o co chodzi, ale nie bede bawil sie w wstepy tylko odrazu przejde do rzeczy.
Z Naszej gildii odchodza MASOWO ludzie. Czym jest to spowodowane? Jakie sa tego skutki ? Jakie beda tego skutki?
Otoz. . . Szczegolnym powodem ostanich ucieczek ( bo tak to mozna nazwac - bez pozegnania itd..) z gildii jest inna gildia zwana MinorumGentium, zalozona przez "trzcigodnego" KrissPL, ktory stwierdzil, ze ma tylu kolegow ze moze zrobic gildie skladajaca sie tylko z jego kolegow, ale z czasem zaczelo mu braknac ludzi.
Byli czlonkowie naszej gildii - SebQ, Levy, Masahito itd. . . odeszli od nas na rzecz MG - do Krissa. Z czasem , gdy owa gildia poszukiwala ludzi zaczela uciekac do roznych metod, np. oferowanie przedmiotow za przejscie do nich (osobiscie sie z tym nie spotkalem ale powiedzieli mi to ludzie , ktorym MG oferowalo cos takiego) , w zwiazku z tym , ze byli czlonkowie naszej gildii dobrze znali nasz sklad - zaczeli pisac i namawiac naszych czlonkow do odejscia i przejscia do MG - co owocnie im sie powodzilo; wymienie kilku: KronosPL, kusy10, Bloodsesis - nie potrafe sobie teraz skojarzyc innych ale napewno bylo ich ponad 5. Tym czasem gildia Quarra zaczela sie sypac, co chwile odchodzlii ludzie, bez powodu - nikt nie mowil dlaczego, a ja co wejscie do gry zagladalem na liste i zadawalem to samo pytanie: "Dlaczego . . . odszedl?". 
Czym to jest spowodowane? Dlaczego ludzie z naszej gildii odchodza do innej - rozumiem przeciez, prawo wyboru . Wiem, ze gracze moga sobie robic co chca. Ale dlaczego przez ostatni miesiac stracilismy ponad 20 czlonkow gildii?
Wg. mnie jest to spowodowane takze slaba ogranizacja - przyjmujemy do gildii ludzi , ktorych nie znamy, nie pilnujemy aktywnosci czlonkow gildii, czlonkowie nie maja - glupio to okresle - przywodcy . Tu bez urazy dla Satana - cenie to ze jestes GM, cenie twoja wyrozumialosc itd.. ale wg. mnie - to moje zdanie GM gildii powinien byc na biezaco - wiedziec co sie dzieje , pomagac innym czlonkom gildii, uczestniczyc w waznych dyskusjach . . . Satan - pojawiasz sie raz dziennie - jesli dobrze pojdzie - na godzine - ja uwazam , ze jako GM jestes za malo aktywny . . OCZYWISCIE rozumiem to, ze rodzice itd. . . kazdy ma rodzicow, kazdy ma inne obowiazki - rozumiem to, ale skoro jako nasz GM nie masz mozliwosci bywania czesciej z nami i bycia na biezaco, moze powinienes wyznaczyc innego GM, albo uprawnic jedna osobe do wykonywania twoich obowiazkow - tu nadklada mi sie temat GuildWar - wojen pomiedzy gildiami. Otoz odkad jestem w Quarrze - niestety , ale nie bylem swiadkiem zadnej GW(guild war) - wg mnie nasza gildia powinna sie troche pokazac - chociaz wsrod polskich klanow, ale byc bardziej aktywna - prowadzic czynna "akcje w terenie" - nazwijmy to tak. Druga sprawa odnoscnie GW - nie powinnismy mowic tak , ze nie robimy z nimi GW bo dostaniemy po dupie - najwyzej sie tak stanie, ale niech ludzie maja frajde, niech sie cos dzieje. Jako GM , Satan powinienes umawiac sie z innymi gildiami. . . Pierwsza powinna na ogien isc MinorumGenium :))
Teraz z innej beczki - jakie beda skutki ciaglego odchodzenia ludzi z gildii? Otoz rozpadnie sie - zostanie kilku "najbardziej lojanych" - jak to okreslil Satan , ale po nam po kilku lojalnym. Gildia to spolecznosc graczy - powinna zyc i funkcjonowac.
Trzeba wziasc pod uwage to , ze w naszej gildii jest duzo , tzw. paczek, ludzie , kumple trzymja sie razem, a gdy jeden odchodzi - odchodzi i drugi.
Apeluje do was o wypowiadanie sie w tej sprawie - co mysliscie, jakie sa wasze wnioski i sugestie, bo jedno jest pewne - musimy cos zmienic.

Offline

 

#2 2007-12-28 19:59:40

RaX

Apprentice

Zarejestrowany: 2007-11-09
Posty: 18
Punktów :   

Re: Reputacja Quarry i takie tam . . .

Święta racja ! :/ jest źle a powiedziałbym nawet że bardzo źle i coraz gorzej , niby problem nie duży ale tylko pozory prawda taka że straciliśmy w ciągu jednego dnia kilku high lvl co automatycznie osłabiło naszą gildie mało tego (!) to byli na prawdę aktywni gracze moim kumple . . . i co tez mam iść za nimi ? :/ nie pójdę do MinoriumGentium a argument że da Ci jakiś przedmiot jest żałosny . . . :/ da Ci chaos lamp (czyli poty   hehe) i wiara ucieka do niego, moim zdaniem to żal takiej wiary co opuszcza ziomków dla zrąbanego itema. Teraz problem czemu tak jest ? . . . BRAK ORGANIZACJI (rekrutacja też nam jest potrzebna, ale teraz nikt do nas nie przyjdzie, jesteśmy obgadywani i jadą nam po życiu) moim zdaniem ostatnia awantura jest wywołana przez AyraPL (nic do niej nie mam ukradła tą deske czy nie jej sprawa) to my raczej tyłka daliśmy :/ po pierwsze kto przyjął do Quarry lvl 47 (zaznaczam że była dwa czy trzy dni i nadal 47lvl) a teraz nagle nikt jej nie zna , po drugie od takich przypadków jak lvl 47 i kwestia zaufania mamy Quarra Academy gdzie się sprawdza wiare i "szkoli" do lvl 50  a potem takich zaprawionych żołnierzy wysyła do nas :)  mamy przykład jakie są konsekwencje jak jedna osoba zawali , ludzie od razu jada na całą gildie nawet Grzesiowi się oberwało, a starł się tylko załagodzić sytuacje i wszystko wytłumaczyć! Nie wiem co dalej nie długo zastaną Ci lojalni czyli Ci nie aktywni i 50-60 lvl :/ i tyle będzie z naszego wojowania (dzisiaj bumblebe, LordLolek, Drako90 i wielu innych . . . duża strata) a co do WAR to JAZDA !!!!! nie bede jak szmtaka siedzieć i nic nie robić to zabawa, mogę dostać w ciery! to że dostane co ? to co że przegramy? (a nie koniecznie) Przynajmniej coś bedzie dziać musimy się pokazać i starać żeby odbudować Quarre ! Zmiana GM . . . hmm wątpie żeby Satan oddał gildie i nie musi ! Ale za to muszą być następcy, ktoś kto pilnuje i wstawi się za nami (mówie tu o pełnych prawach) a nie milczy jak po nas jadą :/   i jak ktoś pisze że jest jatka i prosi żeby "wsparcie" przyszło to powinno się iść a nie że "nie bo mam questa" , "nie bo to daleko"  , " nie bo jestem głupi () "  tak jak BartheS pisze jesteśmy jak grupa społeczeństwa a czy przetrwamy jako gildia zależy od nas . . . potrzebujemy aktywności i organizacji ! Jakaś narada by sie przydała . . .

Offline

 

#3 2007-12-28 20:03:45

GrzesFB

Admin

Zarejestrowany: 2007-10-27
Posty: 145
Punktów :   

Re: Reputacja Quarry i takie tam . . .

nie wiedzialem ze BartheS moze az tyle napisac :))
a tak powaznie to zgadzam sie z nim.
w gildii pojawiaja sie przypadkowe osoby. dziss sa , jutro ich nie ma. Osoby, ktore sa dlozej, znikaja bez podania przyczyny. wszystko to opisal BartheS.

coz zostaje do zrobienia.
jedyne co mi przychodzi do glowy to robienie czegos razem. granie, bawienie sie wspolnie. czy to przy wojnach z innymi gildiami czy tez robienie wspolnie questow. a nawet glupie wypady na War kanal (7) i lanie wszystkich po drodze :)).
grajmy czesciej razem.

odnosnie rekrutacji.
jezeli juz kogos przyjmujesz to pomysl kto to jest i dlaczego chce do nas przyjsc. spytaj sie co sadza (wiedza) o tej osobie inni. i pamietajmy o zasadzie 50 lvl.

mi brakuje osob zz wyzszymi lvl.
rozumiem, ze tylko z barthesem tak pogonilismy do przodu ale nie mamy z kim isc do np. B2F, SoD czy Lakeside.
rozmawiamy wtedy z ludzmi z innych gildii. i chcac nie chcac w ktoryms momncie oni proponuja nam przejscie do nich. na razie jestesmy wierni ale co bedzie za tydzien, miesiac ???? kto wie.

potrzebujemu osob z ktorymi w part mozemy isc !!!!!

sprawa forum.
mamy forum - ci co to czytaja o tym wiedza. jednak wielu czlonkow gildii nigdy tu nie zajrzalo. jeszcze wiecej nigdy nic nie wpisalo. chocby w rubryce przedstaw sie . jes to albo lenistwo albo brak szacunku dla gildii.

proponuje zrobic czystke w grze.
nie jestes zarejestrowany na forum - out.

bedzie to kolejna czystka w quarra ale po niej zostana ci co cos robia.

starczy na dzis :))

zycze milego grania i prosze o przemyslenie tego co pisal BartheS i ja.



ps. G.M naprawde nam ciebie brakuje ....................


LID - 17.36
RS - 21.31
B1F - 50.07

Offline

 

#4 2007-12-28 20:27:33

BodexAtride

Master

8255924
Skąd: Gliwice
Zarejestrowany: 2007-10-27
Posty: 112
Punktów :   

Re: Reputacja Quarry i takie tam . . .

ja sie z wami zgadzam, i kiedy tylko cabal bd dzialal, to pokombinuje nad czystkami, aczkolwiek po uprzedniej zgodzie satana (nie chce po prostu samowolki odstawiac - vgm nie wszystko wolno ;P)
a co do high lvlow... kazdy orze jak moze (ja teraz skilluje fska, wiec przez jakis czas cienko bd u mnie z lvl upami, a troche sie dupiato expi z cienkimi skillami ;P)

i uwazam, ze na stanowiskach guild masterow powinny byc osoby z dlugim stazem i czesto online (czyli np. ja sie nie nadaje, bo siedze na cabalu rzadziej niz czesciej ;P)

ponadto trzebaby spisac wszystkie wasze mysli reformacyjne zeby sie nie pogubic co robic

nie wiem, co napisac wiecej, chyba dlatego ze sam nie najlepiej sie orientuje w sprawach gildiowych (co mi niezbyt przystoi), wiec po reformach zrzekam sie funkcji vgma ;P


Czas jest cenny, czas ucieka, czas jest tym... czego Ci brakuje.

Offline

 

#5 2007-12-28 21:29:53

BartheS

Regular

Zarejestrowany: 2007-11-08
Posty: 36
Punktów :   

Re: Reputacja Quarry i takie tam . . .

GrzesFB napisał:

nie wiedzialem ze BartheS moze az tyle napisac :))

Potrafie tyle napisac jak jest jaka wazna sprawa do omowienia :D

Odnosnie spisu reform - powinnismy owy zrobic po wypowiedzeniu sie wszystkich czlonkow gildii i wysluchaniu opinii kazdego - szczegolnie GM'a.

Ostatnio edytowany przez BartheS (2007-12-28 21:30:12)

Offline

 

#6 2007-12-29 09:54:55

RaX

Apprentice

Zarejestrowany: 2007-11-09
Posty: 18
Punktów :   

Re: Reputacja Quarry i takie tam . . .

tak . . . co do lvl to Grzes staram sie jak mogę poczekaj jeszcze troszkę i skoczymy gdzieś razem :) hehe  a co do gildi to trochę mnie boli ta zbluzgna opinia :/ chodzi o to żeby pewnego dnia nam ludzi nie zabrakło. P.S. i Grześ ma racje z tymi czystkami, raczy mamy mnóstwo naprawdę długa lista ale znam i widzę aktywnych jakieś 20 osób jak dobrze pójdzie , noo teraz to już z 15 : reszty nawet nie widziałem . . . oki to tyle pozdro (jak idziemy na war to dawajcie znać, dziadzio musi blady przyostrzyć ^_^ )

Offline

 

#7 2007-12-29 10:50:13

ziomalpawelka

Very Ziomski Person (VZP)

855094
Skąd: Daleko
Zarejestrowany: 2007-10-31
Posty: 173
Punktów :   
WWW

Re: Reputacja Quarry i takie tam . . .

Ludzie, oczywiscie zgadzam sie z kazdym z Was, mam jeszcze jedna prosbe:
Moj dawny kolega, MarunO, mial kolege w Quarra, AyraPL. Pozyczyl mu deske i on dalej mu jej nie oddal i udaje ze go nie zna. Chce zebysmy sprobowali odzyskac jego deske.


http://img211.imageshack.us/img211/7936/teletubbiesmg7jq6.gif
http://img444.imageshack.us/img444/8896/newut1ys3.gif

Offline

 

#8 2007-12-29 10:58:19

BodexAtride

Master

8255924
Skąd: Gliwice
Zarejestrowany: 2007-10-27
Posty: 112
Punktów :   

Re: Reputacja Quarry i takie tam . . .

Fajnie ze Arya mowila (niby to dziolcha) ze kupila ja od kumpla ktory ja komus zakosil... smierdzaca sprawa...


Czas jest cenny, czas ucieka, czas jest tym... czego Ci brakuje.

Offline

 

#9 2007-12-29 11:09:25

BartheS

Regular

Zarejestrowany: 2007-11-08
Posty: 36
Punktów :   

Re: Reputacja Quarry i takie tam . . .

Nie wiem wogole kto ta idiotke przyjal do gildii. A co do twojego kumpla to nie wiem - bez urazy - jak mozna byc tak glupim i pozyczyc deske komus do fotki? Wg. mnie on sobie juz moze pomarzyc o dostaniu deski spowrotem, a Ayra bez problemu moze zalozyc nowa postac i miec czyste konto i deche.
Ale nie offtopujmy juz ----------->>

Offline

 

#10 2007-12-29 14:31:10

Satan Son

Ave Admin xD

10744250
Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2007-10-23
Posty: 116
Punktów :   
WWW

Re: Reputacja Quarry i takie tam . . .

No wiec sie wypowiem w koncu... Jest tak gram tyle ile moge, jestem codziennie po godzinie czasami nawet 2. Ostatnio to ja BartheSa widzialem rzadko, grzesia tez, wiec nie mowcie, ze to ja jestem rzadko w grze, bo ja jestem codziennie. Teraz sprawa Ayri czy jakos tak. Ja jej nie przyjalem, Po drugie codziennie sprawdzam stan gildii i nie wiem moze jestem slepy, ale jej nie widzialem, dopiero wczoraj ja zauwazylem, a wszyscy mowia, ze byla od 2 dni. Po trzecie, chamstwo minorium jest spore, ale my nie musimy byc tacy sami i sie wyzywac na loudzie (tak barthes do ciebie pije, troche kultury, mozna bylo to pokojowo rozwiazac albo po prostu zaprosic ich na whisp albo cos.)
Po czwarte Minorium kradnie tez ludzi z akademii, co mnie bardzo smieszy, kradna ludzi na 10 lvlach itp... mysle, ze to zalosne i ze niedorastaja nam do piet.
Po piate Sebq juz nie gra na Mercurym, wiec strata mala.
Po szoste ci co odeszli za lapowke to tylko sie nam przysluzyli, bo musieli to byc straszni nobole, ze sie za itema dali przekupic.
Po siodme czystki tak moga byc, ale to moze nas jeszcze bardziej oslabic.
I ostatnia kwestia Jak chcecie rekrutacji to do cholery tez piszcie ogloszenia, a nie tylko ja. Chodzcie na inne chanele i piszcie, jak na 18 mamy opinie zszargana, chodz watpie, bo ta gildia krissa to ci sami, co na nas jechali wczesniej, czyli ta Avicularia, czy wczesniej MastahWariowz, a z przeszlosci wynika, ze te gildie rozpadaly sie po paru dniach, by znowu powstac i znowu sie rozpasc. Ci ludzie razem niewytrzymuja, bo to po prostu dzieci downa, ktore tylko obrazaja innych, jak nunu czy JanekPawel.
Zagrozenie jest male, wiec nie bojcie sie tylko wysylajcie ogloszenia, TRANSCNDENCI maja zdolnosc przyjmowania ludzi (musialem ja dac, bo inaczej spadali na sam dol xD). wiec barthes, grzes i reszta transow, jezeli jacys jeszcze sa xP moga przyjmowac i niech to robia. Ja sam nie dam rady w godzine przyjac duzo ludzi... Ok koniec wywodu, mam nadzieje, ze sie wyjasnilo i zejuz nikomu mnie nie brakuje.

Aha jeszcze jedno... przypomnialo mi sie cos o naturze czlowieka (dlatego ja sie probuje stac nie-czlowiekiem)
1. Czlowiek ulega emocjom (ja juz od 7 lat nie odczuwam negatywnych emocji, nikt mnie od tego czasu nie wkurzyl i nie zasmucil), wiec nie mysli trzezwo (rozmawialem wczoraj z levym i bylem calkiem spokojny, chcial mi cos wytlumaczyc, ja mu spokojnie odpowiadalem, a on mowi, ze ja jestem nie spokojny i ze nie bedzie ze mna rozmawial xD), czlowiek mysli, ze panuje nad emocjami, ale tak naprawde one panuja nad nim (przyklad levego)
2. Czlowiek jest zwierzeciem stadnym, dlatego zalezy mu na ludziach (mnie praktycznie nie zalezy na nikim, nawet na mnie, wiem ze to drastyczne poglady, ale to nie znaczy, ze nikogo nie lubie, po prostu nikogo nie potrzebuje i to naprawde ulatwia zycie) i dlatego czlowiek tak sie przywiazuje do opinii innych (mnie to szczerze zwisa i powiewa), opinie sie zmieniaja, a ludzie trwaja niezmiennie, wiec sie nie przejmujcie ludzie.
3. Polak lubi sie wywyzszac, dlatego poniza innych... to mowi samo za siebie.
No i to chyba tyle o ludziach, znajdzcie tu siebie i zwalczcie w sobie czlowieczenstwo, to pomaga.


Jeżeli myślicie, że Szatan jest zły, to się mylicie... jest gorszy xD
http://i12.tinypic.com/61l43sl.gifhttp://i14.tinypic.com/4r814xl.gif
http://img106.imageshack.us/img106/4844/beznazwy2ou0.png

Offline

 

#11 2007-12-29 21:38:48

ThePainkiller

Wojownik Ciemności

10494629
Skąd: Polska - Wrocław
Zarejestrowany: 2007-10-27
Posty: 137
Punktów :   

Re: Reputacja Quarry i takie tam . . .

To teraz ja się wypowiem xD

1.Co do high lvl - i to zgadzam się z Bodex -em "każdy orze jak może" xD

2.Co do tego kto przyjął AyraPL - Sorry ale to ja ją przyjąłem bo kiedyś była w Quarra i wiecie.... jeśli to było złe to przepraszam

3.Co do wypowiedzi BartheS - a: ty się czepiasz SatanSon -a a sam pisałeś "OCZYWISCIE rozumiem to, ze rodzice itd" wiec wiesz...... SatanSon jest Guild Master -em więc trzeba to uszanować.

4.Słyszałem plotki (mówię to tylko plotki) że BartheS za wszelką cenę chce obalić SatanSon -a (nie wiem dlaczego ale tak słyszałem // mówię to tylko plotki więc BartheS nie musi się tłumaczyć)

5.Co do czystki to nie powinno się wywalać ludzi tylko dlatego że nie są zarejestrowani na forum (może nie są zarejestrowani ale fajnie się z nimi gra)

6.Co do "kradzieży" członków z naszej guild: słyszałem od kilku naszych byłych kumpli z guild, iż nic takiego nie ma tam miejsca więc ja już sam nie wiem...

7.W guild ważna jest zarówno organizacja jak i lojalność jeśli ktoś nie jest lojalny wobec swojej guild to krzyżyk na drogę.

I to będzie koniec mojej wypowiedzi

Jeśli ktoś się z czymś nie zgadza to proszę mnie krytykować (krytyka wzmacnia człowieka)


http://img46.imageshack.us/img46/5977/beznazwy1ld4.png
(przed rozzłoszczeniem skonsultuj się z psychiatrą i pogotowiem ratunkowym. Pamiętaj działasz na własną odpowiedzialność. Nie odpowiadam za swoje czyny po zezłoszczeniu. Po odejściu od kłótni reklamacji związanych ze zbyt wielkimi obrażeniami ciała nie uwzględnia się xD)

Offline

 

#12 2007-12-30 01:20:43

BartheS

Regular

Zarejestrowany: 2007-11-08
Posty: 36
Punktów :   

Re: Reputacja Quarry i takie tam . . .

Lol. . . no nie moge. To radzcie sobie - ja juz sie nie odzywam .

Offline

 

#13 2007-12-30 03:38:43

RaX

Apprentice

Zarejestrowany: 2007-11-09
Posty: 18
Punktów :   

Re: Reputacja Quarry i takie tam . . .

ciężko :/ . . . w sumie nie wiem jak się wypowiedzieć i ustosunkować . . . Satan (gm) jest zastępcy też w wszystko niby ok a my jak słabsi tak słabsi . . . mam na myśli że spadamy w sile . . . co nie jest w sumie najważniejsze co przypomina nam każdego dnia przy logowaniu hasło że "Atmosfera jest najważniejsza". Co do sławnej już AyraPL szczerze  . . .  w dupie mam skąd ma tą deskę :/ co mnie to ? Ważne że gildia ucierpiała bo niestety ale w oczach społeczności Cabal jednostka mówi i reprezentuje swoim działaniem cła gildie . . . no i zostaliśmy nazwani złodziejami . . . Quarra ma swoją historie, i moim zdaniem reputacja jest ważna, a jak wiemy ciężko odbudować reputacje. Co tu jeszcze pisać :/ . . . możemy naśladować naszych super mądrych kolegów i rozdawać chaos lamp w zamian za miłość ... hehe ale tak żałosna Quarra mam nadzieje nie będzie nigdy

Offline

 

#14 2007-12-30 03:46:23

BartheS

Regular

Zarejestrowany: 2007-11-08
Posty: 36
Punktów :   

Re: Reputacja Quarry i takie tam . . .

No ja tego nie rozumiem - kazdy narzeka na cos, a z drugiej strony wszysko wam pasi. 97% gidlii nawet nie zajrzalo do tego tematu - NIKT nic im nie powie jesli ja tego nie zrobie :-// (taa bo to moj temat , bo ja chce obalic satana :) pieknie), a wy pozniej mowicie dlaczego sie gildia sypie, dlaczego nikt nic nie robi . Prawda jest taka ze jak cos probujesz zmienic to zostajesz odebrany jako zlodziej , zdrajca czy nie wiadomo jaka inna szumowina - jak w zyciu.

Offline

 

#15 2007-12-30 03:57:44

RaX

Apprentice

Zarejestrowany: 2007-11-09
Posty: 18
Punktów :   

Re: Reputacja Quarry i takie tam . . .

Nie no bez przesady moim zdaniem Ty i GrzesFB to ikony Quarry i chyba każdy się z tym musi zgodzić, że to te dwie postacie są najbardziej rozpoznawalne, ale w jednym racja nikt nie widzi problemu ale problem jest ! Pytanie jest inne i ja je zadam . . . co zmienić ?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.darksoldierss.pun.pl www.rapowo.pun.pl www.extramanager.pun.pl www.alfaiomega.pun.pl www.metin2smonety.pun.pl