Quarra

Quarra-Forum Najlepszej Gildi w Cabalu ;]


  • Index
  •  » Poradniki
  •  » Super pro sposób na skillowanie sworda dla bladera xD

#1 2008-02-09 11:58:35

Anoel

Expert

status 5383727
6726418
Skąd: Leżajsk
Zarejestrowany: 2007-10-27
Posty: 72
Punktów :   

Super pro sposób na skillowanie sworda dla bladera xD

No więc to mój autorski sposób (przynajmniej tak sądzę, nigdzie o takim nie słyszałem ) który pozwala pozbyć się z upgrade skilli change force (magic). Drobne (no może nie takie drobne xD) korekty wprowadził Kusy10 i teraz ten sposób jest należycie doszlifowany (chyba xD). Póki co tylko my dwaj to testowaliśmy ;]

A więc do rzeczy: Jak wiemy wszyscy (a na pewno większość) skillują magią z novice (arrow) i change force, jest to troche niewygodne, bo zajmuje slota w upgrade skillach, a tych zawsze brakuje ;] Więc opracowałem sword combo do skillowania (szybsze nawet od magic comba ). Potrzeba do tego trzy wolne sloty w sword skillach. To combo wygląda następująco:
assault (9 lvl) cast 1,1s -> double slash (9 lvl) cast 1,3s (podziękowania dla kusego za korekte ) -> impact stab (9 lvl) cast 1.5s

Działa to jednak tylko u bladera, inne klasy niech sobie same poszukają (inne skille mają)

A teraz ocena comba z takich skili:

   Więc jest ono szybsze niz combo z arrowów (kazdy arrow ma cast 1,8s) co stanowi niewątpliwą zalete (więcej skilli w krótszym czasie -> szybsze skillowanie) ale także pewną wade. A mianowicie trudno nadążyć z wciskaniem tych skilli (co potwierdzam ja i kusy pewnie też xD), więc jak ktoś ma spore lagi to niech sobie odpuści i używa magii ;] Potrzebny jest refleks

   Z tego co zauważyłem kilka razy impact stab nie zdążył sie przeładować i zrywał combo (rada jest taka, żeby skili używać jak są na pomarańczowo/czerwono, użycie ich od razu, jak są dopiero na żółto zerwie później combo, dotyczy to tylko początku comba, powyżej 6 już nie ma problemu)

   Dmg jest sporo większy niż z arowów, a także skille te mają pewne AOE (double slash, impact), dla mnie to dobrze, bo skilując w ug liczę na pewien drop (eod, rs) więc lepiej jak bije kilka tych lihornów na raz ;p Ale skilljąc na dużo słabszych mobach niestety sprawi to problem, zwłaszcza, że nie bardzo jest jak zmienic moba do bicia w ciągu tego comba (jest za szybkie xD)

   Bijąc moby na spotach gdzie jest ich mało (są porozrzucane) będziemy tracić czas na dobiegnięcie do nich (chociaż assault ma wbudowane coś jakby krótki dash, więc najwyżej króciutkie podbiegnięcie nas czeka) Na spotach z dużą ilością mobów (jest jeden taki z lihornami w ug) nie ma żadnego problemu.

   Jest to chyba najszybsze z możliwych ustawień skilli do comba (tak sword jak i magic). Teoretycznie szybsze może być vital -> assault -> double slash (jednak vital ma za duży cool time, coś chyba 2,8s i w 9/10 przypadków zrywa combo użyty drugi raz) Co prawda można użyć chyba (nie sprawdzałem) comba vital -> assault -> double -> assault -> vital -> impact -> assault ->double -> vital -> assault -> double ->...  ,   ale jest ono jak widać skomplikowane i niepewne


No i to wszystko, jak ktoś będzie miał jakieś komentarze czy własne spostrzeżenia to pisać, pomyślimy nad nimi

Ostatnio edytowany przez Anoel (2008-02-09 20:20:20)

Offline

 

#2 2008-02-09 21:33:41

kusy10

Apprentice

1445170
Skąd: Ksiązenice
Zarejestrowany: 2007-12-15
Posty: 20
Punktów :   
WWW

Re: Super pro sposób na skillowanie sworda dla bladera xD

Dzięki za umieszczenie mnie w tym wątku Anoel:)) Vital jest też troche zadrogie bo az 1,7kk;// wiec sie nei oplaca go kupowac. A ja juz troche refleks pocwiczylem bo 12 combo zrobilemxDD

Offline

 

#3 2008-02-17 14:10:53

Xadmir

Regular

6612243
Skąd: Bartniki roks ^^
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 33
Punktów :   

Re: Super pro sposób na skillowanie sworda dla bladera xD

Czy ja wiem czy taki autorski. Napewno chwali sie doszukanie tych skili szybkich. Ale ja juz dawno pisalem na polskim forum cabala ze niektore skile sa szybsze od arrows.
Zapomnieliscie o jednej rzeczy - DMG skila. ja wole uderzac troche wolniej ale slabiej i 1 mob starcza na duzo wiecej co sie przeklada na to ze nie trzeba co chwila zmieniac moba a to czasami tez jest problem ( np jak moby nie zdaza sie odrodzic)

Ogolnie pomysl fajnie dopracowany tylko mowie, liczy sie tez sila uderzenia ( przynajmniej dla mnie)


Nie wiem jaka broń zostanie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na maczugi

Offline

 

#4 2008-02-17 20:26:49

Anoel

Expert

status 5383727
6726418
Skąd: Leżajsk
Zarejestrowany: 2007-10-27
Posty: 72
Punktów :   

Re: Super pro sposób na skillowanie sworda dla bladera xD

Wiesz, przy skillowaniu w ug na lihornach można dropić jednocześnie eody i rsy, tak więc dla mnie liczy sie właśnie dmg. A z shadowsteel katanami of adept +5 jeden mob w sam raz na 11 combo (więcej nie wyrobie :/) Jak ktoś jednak daje rade więcej, to faktycznie lepiej miec mały dmg... Z tym autorskim to faktycznie przesadziłem, znalazłem niedawno ten sposób też na polskim forum :D A i jeszcze poprawka, impact zrywa combo czasem (przynajmniej mi) więc zastąpiłem go flash drawem, co zwolniło combo (dla mnie bomba, bo ledwo wyrabiałem) ale teraz jest pewniejsze. Ktoś jeszcze to testował i przerywało mu combo po impact stabie? Może u mnie jest coś zrypane, albo po prostu za szybko leci jak dla mnie ;p

Offline

 

#5 2008-02-17 20:53:34

kusy10

Apprentice

1445170
Skąd: Ksiązenice
Zarejestrowany: 2007-12-15
Posty: 20
Punktów :   
WWW

Re: Super pro sposób na skillowanie sworda dla bladera xD

Powital:))

Ja robilem z impact stabe combo mi nie zrywa max mialem 16:)) naet nawet ale tylko jednego mooba moge lac bo nie zdaze zmienic go bo combo zrywa:))

Offline

 

#6 2008-02-17 21:17:09

Xadmir

Regular

6612243
Skąd: Bartniki roks ^^
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 33
Punktów :   

Re: Super pro sposób na skillowanie sworda dla bladera xD

no wlasnie ja moge robic combo tak dlugie jak tylko mi sie spodoba czyli jak mi sie uda, max mam 32 wiec dla mnie combo na 1 moba jest bez sensu ;p


Nie wiem jaka broń zostanie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na maczugi

Offline

 

#7 2008-02-17 21:38:37

kusy10

Apprentice

1445170
Skąd: Ksiązenice
Zarejestrowany: 2007-12-15
Posty: 20
Punktów :   
WWW

Re: Super pro sposób na skillowanie sworda dla bladera xD

Xad nie myslalem ze ty taki dobry jestes w te klocki:))

Offline

 
  • Index
  •  » Poradniki
  •  » Super pro sposób na skillowanie sworda dla bladera xD

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.majowie.pun.pl www.tangokrakow.pun.pl www.siedmiumistrzowmiecza.pun.pl www.wenzel.pun.pl www.bitwanarymy.pun.pl