Quarra

Quarra-Forum Najlepszej Gildi w Cabalu ;]

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2007-11-07 10:41:33

GrzesFB

Admin

Zarejestrowany: 2007-10-27
Posty: 145
Punktów :   

walki PvP

ostatnio trochę sie bawiłem walkami PvP
również wewnątrz gildii wiec chciałbym sie podzielić pewnymi spostrzeżeniami.

po 1 - najgłupsze co można zrobić to do walki PvP ustawić G.M- A.M - M
i to jeszcze na lev 20.
zanim to wszystko sie wbije nasza postać leży juz na deskach.


najważniejsze to zwrócenie uwagi na DPS, casting time i DMG.

o ile DMG jest proste to zauważyłem ze mało kto zwraca uwagę na DPS (połowa nie wie co to jest)

wiec wytłumaczenie
DPS jest to ilość DMG zadana w 1s.
np. skill G.M trwa 3 s i w tym czasie zadaje 1500 DMG. czyli DPS wynosi 500DMG.

analizując wszystkie skille okazuje sie, że te najsilniejsze sa wolnie i choć maja duży DMG to w DPS sa cieniutkie.

mamy wiec wybór albo dać do PvP kilka szybszych skilli z małym DMG ale krótkim czasem trwania (duże DPS) albo 1 silny DMG z długim czasem trwania.
po wielu testach wychodzi mi,że lepiej dawać kilka słabszych :)))

pamiętajmy ze któryś z nich może przerwać combo przeciwnika a przynajmniej go wywrócić.
pamiętajmy również ze nasze combo jest b.szybkie i sami możemy sie w nim nie wyrobić :)))


jednak żeby nie było to wszystkie takie proste, to twórcy cabala, dodali jeszcze do rożnych skilli jakieś debuffy i %AMP


debuffy dodatkowo zabierają przeciwnikowi def, attack, lev, itp.
a nam dodają attack, def , jakieś trutki itp.

apm to mnożnik  ile razy ci sie pomnoży dmg wynikający ze statystyk skilla, broni itp.
widzimy to wtedy gdy mobkowi zadajemy 300-500 a mamy napisane ze attack to +200



przez te 2 rzeczy odpowiednie combo na PvP zaczyna sie bardziej komplikować :)))

należy tu pamiętać, żę wszystkie debufy ze skili sumują sie oprócz -def.


własny wzór na PvP mało kto wam powie ale po powyższych rozważaniach możecie dojść do wniosku, żę może w combo na PvP wsadzić cos z Appreantice czy Regular.


i na zakończenie
wg mnie używanie fade step czy dash w walkach PvP jest dopuszczalne. maja to wszystkie postacie i jak chcą to niech korzystają. nikt nikomu nie każe w walce PvP stać naprzeciw siebie i walić combami.
Dotyczy to np archera, który walczy z dystansu.

pozdrawiam


grzesFB


LID - 17.36
RS - 21.31
B1F - 50.07

Offline

 

#2 2007-11-07 17:13:24

Xadmir

Regular

6612243
Skąd: Bartniki roks ^^
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 33
Punktów :   

Re: walki PvP

Ja od siebie dodam ze bardzo duzo zalezy od umiejetnosci gracza. Bo zaloze sie ze jak ktos jest nieobeznany w PvP to nawet z kims o 1 range albo 2 sobie nie poradzi.
Wiec cwiczcie i cwiczcie ja np: mam 2 rozne sposoby walki ustawione na PvP i PvM

Kurde klawiatura mi sie wali ;///


Nie wiem jaka broń zostanie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na maczugi

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.mychemicalromance.pun.pl www.aishwarya.pun.pl www.304gdh.pun.pl www.swsimgrafika.pun.pl www.musiccorner.pun.pl